Filmy lata 80., fotografia

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje lata 80., fotografia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Młoda palestyńska nauczycielka rodzi syna w izraelskim więzieniu.
Chile, rok 1986, w środku dyktatury Pinocheta. Rozkwita namiętna relacja między samotnym transwestytą a młodym partyzantem. Transwestyta zgadza się ukryć w swoim domu tajne dokumenty. Oboje angażują się w tajną operację wysokiego ryzyka.
Nowy Jork, rok 1985. Świat ogarnięty jest strachem i paranoją. Ludzie, którzy kiedyś nosili maski, by walczyć z przestępczością, teraz są pozbawionymi praw banitami, ukrywającymi swoją tożsamość. Jedynie nieliczni pracują dla ludzkości, pod ścisłą kontrolą rządu Stanów Zjednoczonych. Pewnego dnia, w tajemniczych okolicznościach, ginie Komediant, jeden z najbardziej znanych superbohaterów, wypchnięty z 30 piętra swojego apartamentu. Rorschach, jego dawny kompan, rozpoczyna śledztwo. Jest przekonany, że jego śmierć nie była przypadkowa. Podejrzewa, że ktoś pozbywa się bohaterów, a jego pierwszym celem był właśnie Komediant. Zamierza przestrzec członków grupy, którzy kiedyś walczyli u jego boku...


Nastoletni Marty (Michael J. Fox) za pomocą machiny do podróży w czasie, skonstruowanej przez wynalazcę Emmeta Browna, przenosi się do roku 1955. Jego mama i tata dopiero się spotkali i nic nie wskazuje na to, by miał ich połączyć związek małżeński. Marty postanawia zainteresować ich sobą, co nie będzie proste, bo mama zakochuje się we własnym synu.
Film porusza głośny dziś problem wykorzystywania seksualnego dzieci. Pokazuje, jak głęboki wpływ mają podobne doświadczenia na życie młodych ofiar. Bohater filmu - Brian, nieudacznik wychowywany przez nadopiekuńczą matkę - wyparł z pamięci traumatyczne przeżycia. Dręczy go jednak luka we wspomnieniach, którą uznaje za skutek porwania przez kosmitów. Szukając rozwiązania próbuje odnaleźć Neila - chłopca, który pojawia się w jego snach, a który może być kluczem do rozwiązania zagadki „utraconych” pięciu godzin.
Akcja filmu rozgrywa się w 1981 roku, na kilka miesięcy przed masakrą górników w Kopalni Węgla Kamiennego Wujek (o której Kutz opowiedział w swoim późniejszym obrazie Śmierć jak kromka chleba). Jej bohaterem jest Tomasz Siwek (Zbigniew Zamachowski) – członek PZPR i pracownik elektrociepłowni, w której zarabia na życie jako nosiwoda. Ponieważ ma dobry kontakt z robotnikami przełożeni proszą go, by szpiegował swoich kolegów – członków Solidarności. Skuszony obietnicą wczasów w Bułgarii Tomasz wyraża zgodę, kiedy jednak trafia na opozycyjny wiec daje się ponieść entuzjazmowi tłumu i przyłącza się do protestów, co nie uchodzi uwadze ani jego partyjnych zwierzchników ani rozpędzającym protestujących milicjantom. W jednej z chwili z donosiciela Siwek staje się niemalże bohaterem opozycji. Jego nielojalność nie pozostaje bez konsekwencji. Już następnego dnia Tomasz zostaje aresztowany. Przesłuchujący go funkcjonariusze obiecują mu wolność, jeśli zdradzi, którzy z robotników wzięli udział w manifestacji. Czy Siwek po raz kolejny zdecyduje się na współpracę?

Duch

7,1
Steve i Diane Freelingowie są młodym małżeństwem, które przeprowadza się do wymarzonego domu. Ich spokojne życie zamienia się w koszmar, kiedy wychodzi na jaw, że posiadłość jest nawiedzona. Okazuje się, że osiedle wzniesiono na miejscu starego cmentarza. Duchy zaczynają kontrolować zachowanie córeczki Freelingów - Carol Anne. Zrozpaczeni rodzice muszą uwolnić dziewczynkę od mocy złowrogich demonów. Kontaktują się ze znanym medium...
Akcja filmu to niemal pedantyczny zapis zbrodni. Obserwujemy brutalny mord dokonany przez młodego chłopaka na taksówkarzu. Zabija z zimną krwią, pomimo błagań mordowanego o darowanie życia. Po schwytaniu, zostaje skazany – wyrok śmierci. W czasie przygotowań do egzekucji, skazaniec wychodząc z celi śmierci krzyczy: "Proszę pana, ja nie chcę!"…
Fikcyjna biografia autentycznego prezentera telewizyjnego Chucka Barrisa, który przez wiele lat prowadził program "Gong Show". Jednak praca ta była zaledwie przykrywką dla jego "prawdziwej" działalności. Barris bowiem był płatnym zabójcą pracującym na zlecenie CIA.
Miasto Boga przedstawia historie ludzi żyjących w slumsach Rio de Janeiro, ich życie bez perspektyw i szans na wyrwanie się z tego okropnego świata. Nędza, gangi, rabunki to codzienność, z którą muszą borykać się bohaterowie filmu. Wielu z nich wybiera takie życie, przystają do gangów i stają się przestępcami. Ale Busca-Pé obiera sobie inny cel, postanawia zostać fotografem i podejmuje próbę wydostania się z piekła. Wstrząsający film, oparty na podstawie powieści Paulo Linsa.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…