Filmy wojsko, relacja ojciec-syn, pogrzeb

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wojsko, relacja ojciec-syn, pogrzeb. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Film opowiada o kilku żołnierzach, którzy po miesiącach spędzonych w Iraku - miejscu, gdzie codziennie narażali swe życie na niebezpieczeństwo - powracają do rodzinnych domów. Problemy z aklimatyzacją są dla nich równie wielkie jak trudności, które przynosiła im codzienna walka o życie.
Niedaleka przyszłość. Johnny Rico wraz ze swoją dziewczyną Carmen Ibanez postanawiają wstąpić do elitarnej jednostki wojskowej. Wkrótce Ziemia zostaje zaatakowana przez przedstawicieli obcej cywilizacji...


Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Podpułkownik Michael Strobl (Kevin Bacon) jako ochotnik zgłasza się do eskortowania ciała zabitego w Iraku starszego szeregowego Chance'a Phelpsa. Podczas długiej podróży oficer marines dowiaduje się, co dla Amerykanów znaczy poległy żołnierz.
Żołnierz Franklin Bean po powrocie z pogrzebu ojca, nie potrafi na nowo odnaleźć się w roli żołnierza i w efekcie swoich zachowań ląduje w wojskowym więzieniu.
W Wigilię świąt Bożego Narodzenia w 1914 r. w okopach żołnierzy niemieckich, francuskich i angielskich doszło do spontanicznego zawieszenia broni. Przyczyniła się do tego głośno śpiewana kolęda. Duńska śpiewaczka Anna Sorensen (Diane Kruger) zostaje zaproszona blisko linii frontu, by zaśpiewać dla niemieckich oficerów. Kiedy rozbrzmiewa kolęda "Cicha noc", żołnierze z przeciwnych stron wychodzą z okopów i razem uczestniczą we mszy. Nazajutrz dzielą się jedzeniem, odbywa się nawet mecz piłki nożnej. Ale przecież zawieszenie broni nie może trwać wiecznie...
Zimą 1797-1798 wojska napoleońskie, sprzymierzone z rewolucjonistami Vaudois, zajęły Pays de Vaud i przygotowały upadek Berna. W tej walce rozegrają się romantyczne losy Davida (Yann Trégouët) i Julii (Marion Cotillard), porwanych przez wir rodzicielskich konfliktów, namiętnych złamanych serc, rodzinnych starć, zdradzonych przyjaźni, ciężaru cywilnych i religijnych tradycji.
Podczas rytuału integracyjnego w prestiżowej szkole wojskowej Saint-Cyr, 23-letni Aïssa (Shaïn Boumedine) traci życie. W obliczu Armii walczącej o uznanie swojej odpowiedzialności, Ishmael (Karim Leklou), jego starszy brat, rozpoczyna bitwę o prawdę. Śledztwo w sprawie losów młodszego brata przywróci mu wspomnienia, od dzieciństwa w Algierze po ostatnie wspólne chwile w Taipei.
Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.
Bohater wojenny Will Montgomery (Ben Foster) z powodu ran nie może kontynuować normalnej służby, jego nowym obowiązkiem staje się informowanie członków rodzin zmarłych żołnierzy. Praca nie jest bardzo obciążająca psychicznie, a całą sytuację pogarsza fakt, że Will zakochuje się we wdowie po jednym ze zmarłych żołnierzy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…