Filmy antysemityzm, mundur, druga wojna światowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje antysemityzm, mundur, druga wojna światowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pianista

8,1
Biografia Władysława Szpilmana, wybitnego polskiego pianisty żydowskiego pochodzenia, który przeżył piekło wojny.
W alianckiej inwazji w Normandii, dwóch braci ginie podczas desantu. W międzyczasie na Nowej Gwinei trzeci brat umiera walcząc z Japończykami. Kiedy sztab generalny uświadamia sobie, że ostatni z braci zaginął na terytorium Francji, postanawia wysłać oddział ratunkowy mający za zadanie odnaleźć i sprowadzić do domu ocalałego żołnierza. Misja zostaje powierzona doświadczonemu kapitanowi Rangersów Johnowi H. Millerowi. Dowodzeni przez niego ludzie z biegiem czasu zaczynają powątpiewać w sens całej akcji.
Sally Perel, żydowski chłopak uciekając przed hitlerowcami, trafia do organizacji komsomolskiej w Grodnie, gdzie wciela się w żarliwego wyznawcę ideologii komunistycznej. Los sprawia, że wpada w ręce wyznawców ideologii wyższych ras... i okazuje się dla nich najczystszym egzemplarzem aryjczyka, godnym szlifowania swych umiejętności w kuźni kadr faszystowskiego państwa.


Upadek

7,4
Berlin, kwiecień 1945 roku. Na ulicach panuje chaos nie do opisania. Naród niemiecki czeka na swą nieuchronną klęskę. Adolf Hitler wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami ukrywa się w bunkrze w podziemiach Kancelarii Rzeszy. Wśród „świty” wodza znajduje się Traudl Junge, ostatnia sekretarka Hitlera. To jej wspomnienia posłużyły do przedstawienia ostatnich, spędzonych w izolacji, dwunastu dni życia wodza upadającej III Rzeszy. Te dramatyczne dni wzbudzają tak wiele kontrowersji i domysłów jak żaden inny etap biografii Hitlera. Co naprawdę wydarzyło się dziesięć metrów pod ulicami Berlina?
Ta historia wydarzyła się naprawdę - w Berlinie w latach wojny, w mieście rozdartym prześladowaniami i nocnymi nalotami - rodzi się namiętność i miłość pomiędzy dwiema kobietami. Dla pierwszej związek ten okaże się najważniejszym wydarzeniem w życiu. Dla drugiej ta miłość to nadzieja na przetrwanie.
Po przeprowadzce rodziny z Berlina do Polski młody chłopak zaprzyjaźnia się ze swoim rówieśnikiem zza płotu, nie wiedząc, że ten jest żydowskim więźniem.
Czasy II wojny światowej. Owdowiały, angielski detektyw Christopher Foyle z zapamiętaniem ściga przestępców, którym wydaje się, że w czasach wojny będzie im łatwiej łamać prawo i popełniać różnorakie zbrodnie.
Sophie Scholl była niemiecką studentką, która razem ze swoim bratem Hansem i kilkoma innymi studentami założyła grupę konspiracyjną o nazwie „Biała Róża”. Organizacja ta sprzeciwiała się reżimowi hitlerowskiemu. Historia opowiedziana w filmie koncentruje się na wydarzeniach, które rozegrały się pomiędzy 17 a 22 lutego 1943 roku. Wtedy to Sophie i jej brat Hans zostali aresztowani przez Gestapo.
Film ukazuje losy żołnierzy podczas II Wojny Światowej. Niemiecki oficer Christian akceptuje coraz mniej to co niesie wojna, podczas gdy Amerykanin Ackerman wspina się po szczeblach hierarchii militarnej..
Słowa kluczowe

Proszę czekać…