Filmy polityka, kontrowersja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje polityka, kontrowersja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Trzymająca w napięciu historia pokerowej rozgrywki kandydata na prezydenta USA - Mike Morrisa (laureat Oscara, George Clooney) z czyhającymi na każde jego potknięcie przeciwnikami (Paul Giamatti) i wszędobylskimi dziennikarzami (m.in.: Marisa Tomei). Szanse na elekcję pretendenta o bujnej przeszłości staną pod znakiem zapytania, kiedy w jego sztabie pojawi się asystentka, emanująca młodzieńczym entuzjazmem i erotyzmem (Evan Rachel Wood). Dziewczyna szybko zawróci w głowie młodemu, błyskotliwemu doradcy Morrisa (nominowany do Oscara Ryan Gosling) i pozna najskrzętniej skrywane tajemnice kampanii.

Spartakus

7,6
Spartakus był trackim niewolnikiem i gladiatorem, który przewodził powstaniu niewolników w Rzymie. Film od początku do końca opisuje to wydarzenie. Inne wątki pokazują związek Spartakusa z Varinią, która również była niewolnicą, walkę o wolność i równość dla niewolników, oraz rozterki związane z odpowiedzialnością za życie tysięcy ludzi.
Film jest próbą rewizji historycznego wydarzenia – tak zwanej zbrodni w Jedwabnem, która – zdaniem autorów dokumentu – została w ogromnym stopniu przekłamana. Na podstawie zeznań świadków tamtych tragicznych zdarzeń oraz nowych dowodów autorzy podważają utartą opinię o rzekomej odpowiedzialności Polaków za ten mord. Odsłaniają także kulisy szeroko zakrojonej manipulacji mającej, na podstawie wątpliwych „dowodów”, bezpodstawnie oskarżyć Polaków o tę zbrodnię w celu wyłudzenia idącego w setki miliardów dolarów amerykańskich odszkodowania. Dokument ten wymienia imiennie polityków i inne wpływowe persony odpowiedzialnych za ten stan rzeczy, którzy – poprzez swoje lekkomyślne decyzje, bądź bierność, zalegitymizowali ten niesprawiedliwy osąd a także utrudniali na różne sposoby rzetelne zbadanie sprawy naukowcom. Skutki ciągu nieodpowiedzialnych działań dotyczących zbrodni w Jedwabnem mogą okazać się bardzo groźne dla bezpieczeństwa państwa polskiego jak i obecnych i przyszłych pokoleń Polaków.


Latem 1977 roku, emitowana przez amerykańską telewizję seria wywiadów Davida Frosta z Richardem Nixonem zgromadziła przed ekranami rekordową liczbę widzów. Takiego zainteresowania programem publicystycznym nie odnotowano nigdy dotąd w historii amerykańskiej telewizji. Ponad 45 milionów widzów przez cztery dni z rzędu gromadziło się przed ekranami telewizorów w nadziei na poznanie sposobu myślenia człowieka, który po aferze Watergate w niesławie opuszczał urząd prezydenta USA. Słowna potyczka Nixona i Frosta rozpalała umysły obywateli ciekawych tego, czy prowadzącemu program uda się przyprzeć byłego prezydenta do muru i uzyskać przyznanie się do winy za nadużycia władzy. Obaj mężczyźni zdawali sobie sprawę jak wiele mają do zyskania lub stracenia – w tej potyczce tylko jeden mógł odejść w glorii chwały. Ich legendarna telewizyjna konfrontacja na zawsze zmieniła oblicze sztuki wywiadu, jak również oblicze polityki, doprowadzając do wyznań, które zaskoczyły ludzi na całym świecie, a być może były zaskoczeniem również dla samego Nixona.
Weteran wojny wietnamskiej jeździ nowojorską taksówką na nocną zmianę. Codziennie styka się z zepsuciem i nocnymi szumowinami. W otaczających go ludziach nie potrafi znaleźć człowieka. Jego frustracja się nasila, a agresja staje się sposobem i celem egzystencji. Dopada go maniakalna chęć oczyszczenia miasta z tych "brudów".

Skaza

6,4
50-letni podsekretarz stanu Stephen Fleming (Jeremy Irons) ma wspaniałą żonę i dwójkę udanych dzieci. Na przyjęciu w ambasadzie poznaje on piękną Annę (Juliette Binoche). Młoda kobieta zostaje jego kochanką. Spotyka się także z jego synem. Wkrótce dochodzi do tragedii...

PitBull

7,7
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.
W 1999 w trakcie strzelaniny w Columbine High School w USA zginęło 15 osób. Czy musiało dojść do tragedii? Skąd fascynacja bronią, której ofiarami są sami Amerykanie? Czy odpowiedź o przyczyny nasilania się przemocy leży w łatwym dostępie do broni? Czy winni są politycy? Czy za ich działaniami stoi lobby związane z przemysłem zbrojeniowym?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…